PUT MADOR S.C.

Polityka prywatności

czytaj więcej

Wózek wygarniający WKH-850

wozek1
 Zastosowanie
 
Wózek wygarniający WKH-850 przeznaczony jest do pobierania ruchem ciągłym materiałów sypkich i kawałkowych spod zasobników szczelinowych, i przekazywanie ich na współpracujący przenośnik taśmowy.
 
Sposób pracy
 
Wózek wygarniający porusza się po szynach ułożonych bezpośrednio na konstrukcji wspornej podtorza, wewnątrz którego usytuowany jest przenośnik odbierający (praca możliwa w obu kierunkach lub na postoju w zależności od potrzeb eksploatacyjnych). Podczas pracy materiał pobierany jest przez koło wygarniające ze stołu ograniczającego od dołu zasobnik szczelinowy, następnie poprzez zsyp zabudowany w osi wygarniacza podawany jest na współpracujący przenośnik taśmowy i dalej do miejsca przeznaczenia.
Wózek wygarniający posiada regulowaną wydajność poprzez zmianę prędkości obrotowej koła wygarniającego.Uruchomienie mechanizmu obrotu koła wygarniającego może nastąpić wyłącznie przy maksymalnie wysuniętym ze szczeliny zasobnika kole wygarniającym, co umożliwione jest poprzez zastosowany mechanizm wysuwu. Uruchomienie mechanizmu jazdy uwarunkowane jest wcześniejszym uruchomieniem mechanizmu obrotu koła wygarniającego. Podstawowe parametry techniczne:
 
Zakres wydajności
od 250 t/h do 850 t/h
Wydajność nominalna
650 t/h
Zasilanie
400V 50Hz
Moc
28kW
Średnica koła wygarniającego
2800 mm
Wysokość ramion wygarniających
280 mm
Ilość ramion wygarniających
6
Skok wysuwu koła wygarniającego
ok. 900 mm