PUT MADOR S.C.

Polityka prywatności

czytaj więcej

Mieszalniki

Mieszalniki

 

Mieszalnik materiałów sypkich i ziarnistych V50 

może być częścią próbobierni węgla lub biomasy. Służy do przygotowania próbki laboratoryjnej dobowej lub z określonej dostawy węgla z pobranych przez próbobiornik lub ręcznie próbek pierwotrnych. Próbki gromadzone są w mieszalniku. 

Po zakończeniu cyklu pobierania wszystkie próbki zostają wymieszane i wydzielona zostaje zgodnie z obowiązująca normą PN oraz ISO - próbka laboratoryjna. Jest to konstrukcją stalową nierdzewna, spawaną, wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Część ruchoma jest usadowiona na łożyskach.

Całość zabezpieczona przed korozją powłoką lakierniczą. W ofercie posiadamy różne wielkości mieszalników.

 

 

Mieszalnik służy do jednorodnego wymieszania składników sypkich i ziarnistych a następnie samoczynnym opróżnieniu i podaniu zawartości do urządzeń odbiorczych.

 

Mieszalnik składa się z ramy, do której przymocowany jest zbiornik (korpus mieszalnika)wraz z wałem mieszadła, motoreduktor i pokrywa. Mieszalnik wykonany jest ze stali węglowej. Napęd z silnika elektrycznego przenoszony jest na wał mieszadła, bezpośrednio z piasty przekładni zespolonej z silnikiem. Zbiornik mieszarki zakryty jest przykręcaną pokrywą. Mieszarka posiada trzy cykle pracy:
1. Załadunek kolejnych partii materiału połączony z krótkotrwałą pracą mieszalnika, lub załadunek jednorazowy.
2. Proces intensywnego mieszania po załadunku określonej ilości materiału.
3. Otwarcie klapy wysypowej i podanie wymieszanego materiału do urządzeń odbiorczych.
W cyklu pracy mieszadło obraca się raz w jednym kierunku. Układ łopat mieszających przemieszcza zawartość materiału po ściankach mieszalnika. jednocześnie wewnętrzna wstęga mieszadła przemieszcza materiał w kierunku przeciwnym powodując intensywne mieszanie. Czas mieszania zależy od rodzaju i właściwości mieszanego materiału. Dla konkretnego materiału należy ustawić go doświadczalnie na przekaźniku czasowym. Zmiany ustawienia może dokonać uprawniony elektryk.
Po otwarciu klapy wysypowej łopaty mieszadła przemieszczają materiał w kierunku okna wysypowego opróżniając komorę mieszalnika.
Czas wysypu należy ustalić doświadczalnie. Otwarcie klapy wysypowej realizowane jest ręcznie układem dźwigniowo-cięgnowym.